Share|

Hogwarcka kuchnia

Go??Gość
PisanieTemat: Hogwarcka kuchnia  Pią Lis 18, 2011 11:11 am

Hogwarcka kuchnia znajduje się na najniższym poziomie zamku. Jej ulokowanie nie jest bynajmniej przypadkowe. Tuż nad nią, jak można się domyślić, jest Wielka Sala - miejsce wszystkich posiłków i większych uroczystości. Ustawienie stołów w tym pomieszczeniu jest identyczne jak piętro niżej. Dlatego też skrzaty domowe gospodarujące w kuchni mogą z łatwością serwować przyrządzone przez siebie potrawy. Wystarczy jedynie, ze ustawioną je w odpowiednim miejscu i... PSTRYK! Półmisek pojawia się przed oczami wygłodniałych uczniów.
Kuchnia składa się z jednej, ogromnej sali i przylegającej do niej spiżarni. Podłogę wyłożono kamiennymi płytkami, a ściany - drewnianą terakotą. Także całe umeblowanie wykonane zostało z drewna: szafki, krzesła, blaty. Jedynymi metalowymi elementami są zlewy na brudne naczynia. W kącie znajduje się duży, kaflowy piec. To w nim mali kucharze wypiekają smakowicie pachnące specjały. W palenisku zawsze pali się ogień, by w każdej chwili można było przygotować nieplanowane danie. Krzątające się wokoło skrzaty ubrane są w zwiewne, kolorowe fartuszki. Ich zadaniem jest usługiwanie mieszkańcom zamku i zapewnianie im stałego dostępu do pożywienia. Obowiązki swoje wykonują z ogromną radością i zapałem, dlatego uczniowie przybywający ukradkiem do kuchni zawsze mogą liczyć na otrzymanie czegoś dobrego do jedzenia.

UWAGA!!!
Urządzenia elektryczne w Hogwarcie nie działają! Jak zobaczę, ze ktoś tu używa mikrofalówki czy innego badziewia to normalnie pogryzę!

Hogwarcka kuchnia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Chwyć Świstoklik i wejdź do świata pełnego czarów! :: Lokalizacje :: Hogwart :: Podziemia i lochy-