Share|

Pokój Wspólny

Go??Gość
PisanieTemat: Pokój Wspólny  Sob Lut 11, 2012 7:04 pm

Przytulna, nisko sklepiona komnata w której dominują barwy żółci oraz czerni. Niemalże przy samym suficie mieszczą się okienka, wpuszczające nieco światła do pomieszczenia, nieraz zarastające trawą. Tuż obok portretu, przez który wchodzi się do Pokoju, znajduje się zdobiony kominem, zaś na nim stoi popiersie Helgi Hufflepuff. Pokój Wspólny pełen jest miękkich foteli, sof oraz stoliczków, przy których można odrobić lekcje. Drzwi do dormitorium znajdują się w wąskich korytarzykach, rozwidlających się na różne strony. Prowadzę doń dwie pary drzwi, znajdujące się na przeciw kominka. Jedne dla dziewcząt, zaś drugie dla chłopców.
Alexandra Powell
Female Wiek : 16
Zawód : Uczennica
Liczba postów : 55
Zobacz profil autora http://swistoklik.forumpolish.com/t395-alexandra-powell
PisanieTemat: Re: Pokój Wspólny  Sro Lis 14, 2012 7:47 pm

Po uczcie, która jak co roku coraz bardziej podobała się dziewczynie, Alex chciała, tak jak obiecała, spotkać się ze swoim przyjacielem, jednak nigdzie nie mogła go dojrzeć. Dziwne... Jeśli coś mu wypadło, zawsze o tym jakoś mnie powiadomił. Ale nie było czasu i miejsca na stanie i przeszukiwanie wzrokiem sali, ponieważ tłum uczniaków napierał na nią bardziej i bardziej, aż w końcu musiała ustąpić. To jeszcze pierwszy dzień - na pewno zdążymy się zgadać. Razem z grupką Puchonów poszła do ich Pokoju Wspólnego, czyli do podziemia. W sumie nie lubiła drogi tam prowadzącej. Wolałaby mieć Dormitorium gdzieś w wieży, ale cóż. Tego się nie wybierało. Chcąc, nie chcąc, przemknęła przez korytarze i przeszła przez drzwi komnaty. Tu za to było o wiele przytulniej, zupełnie inny świat! Znajdowały się tam nawet okienka, przez które można było oglądać, jak rośnie trawa. Oprócz tego poustawiane tam były miękkie fotele i sofy, gdzie można było wygodnie się zaszyć i odprężyć. Alexandra była już dość zmęczona, toteż szybko pobiegła do Pokoju Dziewcząt i tam zasnęła snem sprawiedliwym.

Czarownica miała taką cechę, że jej organizm szybko się regenerował, czyli nie potrzebowała ona dużo czasu na sen. Obudziła się jeszcze przed świtem, a że nie chciała budzić innych, cichutko na palcach i boso przeszła do Pokoju Wspólnego. Tam zauważyła, że ktoś siedzi głęboko w fotelu tyłem do wejścia, więc przyszedł jej do głowy pewien pomysł...
- Bu! - powiedziała z tyłu, ale niezbyt głośno.
Ian Storm
Male Wiek : 21
Zawód : Uczeń
Liczba postów : 150
Zobacz profil autora http://swistoklik.forumpolish.com/t329-ian-storm
PisanieTemat: Re: Pokój Wspólny  Czw Lis 15, 2012 5:37 pm

- Bu! - usłyszał Ian.
Podskoczył w fotelu (nic dziwnego, przecież dopiero co śnił mu się koszmar) i szybko odwrócił się w kierunku głosu. W Pokoju Wspólnym było dosyć ciemno, jednak jakimś cudem przez ciężkie chmury tej nocy przedostało się światło księżyca. Dzięki temu Ian zdołał dojrzeć osóbkę, która postanowiła go postraszyć. Jak się okazało, była to ta mała dziewczynka, która w Hogwart Ekspresie szukała zagubionej książki.
- Noc Duchów dopiero będzie, ale jak widzę, Ty już nie musisz ćwiczyć straszenia - początkowo Ian był troszkę zły, ale zaraz rysy twarzy mu złagodniały, a nawet pojawił się uśmiech.
- Kojarzę Cię z pociągu. Jak się nazywasz? I co tu właściwie robisz?
Chłopak wstał z fotela i podszedł do Puchonki. W sumie to dziwne, że wcześniej jej nie poznałem. Ale teraz muszę nadrabiać zaległości - przydałoby się znać ludzi przynajmniej ze swojego domu, prawda?
Alexandra Powell
PisanieTemat: Re: Pokój Wspólny  Czw Lis 15, 2012 8:10 pm

- Noc Duchów dopiero będzie, ale jak widzę, Ty już nie musisz ćwiczyć straszenia. Kojarzę Cię z pociągu. Jak się nazywasz? I co tu właściwie robisz? - Alex wydawało się, że widziała na jego twarzy grymas złości, choć ten potem przerodził się w uśmiech.
- Nie chciałam Cię wystraszyć. Znaczy chciałam, ale... No wiesz, o co mi chodzi. Jestem Powell. Alex Powell - podała mu rękę - a ty? A wiesz ja nie śpię nigdy długo, a wczoraj za szybko się położyłam. No i już jestem wyspana. Poza tym lubię ten pokój. I uwielbiam ten ogień! Jest fascynujący. Tak, jakby naprawdę żył. A może tak jest? Jak myślisz? - spojrzała na niego z zainteresowaniem - przecież zjada drewno... Przez chwilę zapatrzyła się na niego, a potem znowu zaczęła, spoglądając na okienka: O, już świta! Uwielbiam widok wschodzącego słońca. Mam pewien pomysł... Jesteś prefektem, nie? To może byśmy wybrali się na małą wycieczkę? Byśmy mogli znaleźć jakieś okno, przez które można by oglądać wschód. Albo byśmy w ogóle wyszli na zewnątrz? Nie jest jeszcze zimno. Alexandra skierowała się ku drzwiom. Choć nie znała wcale Iana, już go polubiła. Zaufała mu, tak jak większości spotykanych ludzi. Bracia ją często za to strofowali. A właśnie przez to, że była jedyną dziewczyną wśród swojego rodzeństwa, lepiej dogadywała się z chłopakami i nie miała oporów przy rozmowach z nimi. Spojrzała na niego swoimi wielkimi oczami w oczekiwaniu.
Ian Storm
Male Wiek : 21
Zawód : Uczeń
Liczba postów : 150
Zobacz profil autora http://swistoklik.forumpolish.com/t329-ian-storm
PisanieTemat: Re: Pokój Wspólny  Czw Lis 15, 2012 9:48 pm

- Ja jestem Ian Storm.
Po oficjalnym przedstawieniu się Alex trajkotała jak najęta. W zasadzie niespecjalnie mu to przeszkadzało, przyjął to z uśmiechem. Dziewczyna w żaden sposób nie przypominała nikogo, kogo znał do tej pory, lecz wywołała u niego sympatię. Jest w jakiś sposób ujmująca.
- Ogień ma własną duszę - wyraził swoje przemyślenie i zapatrzył się w żywioł. Z chwilowego odrętwienia wyrwała go niespodziewana propozycja Alex.
- No nie wiem, dopiero zostałem prefektem... W umyśle Iana zostało jednak zasiane ziarno, a podlane zostało tym spojrzeniem okrągłych i ufnych oczu. No dobrze, pójdziemy, ale mimo wszystko pozostańmy w Hogwarcie. Lepiej nie podpadać już pierwszego dnia.
Wyszli z dormitorium Hufflepuffu do lochów. Te nigdy nie były zbyt przyjazne, ale Puchon przywykł. Żeby jednak zobaczyć obiecany wschód słońca, musieli znaleźć się co najmniej na parterze. Ian postanowił zagrać z Alex w grę, która przyniosłaby im oboje korzyść - położył palec na ustach i gestem polecił jak najcichsze poruszanie się na górę. Gdy przechodzili niedaleko dormitorium Slytherinu, Ian niemal wstrzymał oddech. Na parterze stwierdził, że skoro już się wybrali, to naprawdę szkoda byłoby zmarnować okazję. Zaproponował wyjście na błonia.
Widok może nie był oszałamiająco, bo w końcu ciągle na niebie wisiało sporo ołowianoszarych chmur, ale jednak wcale nie był też taki zły. Snopy światła było widać jak na dłoni. Wschód słońca nie jest kiczowaty tylko na żywo. Chłopak spojrzał na towarzyszkę, obserwował jej reakcję. Sam był zadowolony, że w końcu zgodził się namówić na "wyprawę".
Alexandra Powell
PisanieTemat: Re: Pokój Wspólny  Sro Lis 21, 2012 8:03 pm

Ha, zgodził się! Alex ucieszyła się jak nigdy. Znowu zobaczy ten cudowny wschód słońca! Uwielbiała je i trochę jej przeszkadzało, że dormitorium Hufflepuffu było pod ziemią. Szybko wyszli i po cichutku wspięli się na parter. Nie mogła wtedy rozmawiać, ale dzięki temu przyglądnęła się sylwetce Iana. Był on wysportowany i potrafił się dość cicho przemieszczać. Dziewczynie nie przychodziło to też z trudem dzięki rozmaitym zabawom z braćmi, na przykład podchodom. Kiedy weszli na błonia, widok ją oszołomił. Alexandrze zabrakło słów. Po prostu zamarła. Przyglądała się ciemnym chmurom, zza których wyglądało słońce. Kiedy w końcu zdołała coś z siebie wykrztusić, powiedziała: Jak tu ślicznie... A potem: dziękuję i rzuciła się chłopakowi na szyję. Alex nigdy nie ukrywała swoich uczuć, toteż nie czuła zażenowania. To jak, wracamy? - zapytała. Nie słyszała, żeby tego dnia były już jakieś zajęcia dla młodszych uczniów, więc pomyślała, że może spotka się z Talim.
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Pokój Wspólny  

Pokój Wspólny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1