Share|

Pokój Wspólny

Go??Gość
PisanieTemat: Pokój Wspólny  Pią Lis 18, 2011 12:02 pm

W Pokoju Wspólnym znajduje się wszystko co młodym myślicielom potrzebne może być do szczęścia. Wysokie regały pełne książek pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na dotarcie do biblioteki, eleganckie lampy umożliwiają lekturę wciągającej księgi nawet w środku nocy, a rozstawiona szachownica to źródło nieustannej radości. Nie zabrakło tu jednak sprzętów znajdujących się w innych siedzibach domów. Kominek wykonany z białego marmuru co wieczór skupia całą gromadkę uczniaków. Stojące przy nim kanapy i fotele obite zostały gładkim materiałem o intensywnie granatowym kolorze. Ustawiono tu także stoły i krzesła niezbędne do odrabiania lekcji oraz teleskop ustawiony pod jednym z okien i wycelowany w niebo dla zapalonych miłośników astronomii. Jednak miejsce to jest nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale też bardziej urzekające od pozostałych pokoi wspólnych. Komnatę zaprojektowaną na planie koła zwieńczono kopulastym sufitem z wymalowanymi srebrnymi i złotymi gwiazdami. Także zdobiący posadzkę dywan naznaczono delikatnym, gwiezdnym wzorkiem. Duże, łukowe okna wpuszczają do środka mnóstwo światła. Obwieszono je zwiewnymi zasłonkami w kolorach błękitu i brązu. Rozciąga się stąd widok na góry. W jednej ze znajdujących się w pokoju wnęk ustawiono wysoki, marmurowy posąg przedstawiający najmądrzejszą z założycieli - Rovene Ravenclaw. Ma on za zadanie przypominać mieszkańcom, że jedynie wiedza może ich doprowadzić na szczyt.
avatar
Taliesin Cailleach
Male Wiek : 20
Skąd : Carmarthen, Walia
Zawód : Uczeń
Liczba postów : 22
Zobacz profil autora
PisanieTemat: Re: Pokój Wspólny  Pią Lis 16, 2012 5:00 pm

Gdy Uczta Powitalna dobiegła końca Tal chciał zobaczyć się ze swoją przyjaciółką, ale tłum podekscytowanych i zestresowanych pierwszoroczniaków wypchnął go z Sali. Po opanowaniu sytuacji przez prefektów i nauczycieli nie mógł jej znaleźć, pomyślał „Zobaczę się z nią jutro” i ruszył na Wieżę.
Robiło się późno toteż przed wejściem nie było widać żywej duszy, „Najwidoczniej pierwszoroczniaki nie są tak nie wyżyte jak by się wydawało” pomyślał, a następnie zapukał brązową kołatką. Orzeł na niej osadzony ożył, odchrząknął i rzekł:
- Hmm, tak, tak … więc niech będzie zagadka mityczna: „Jestem Ziemią, jestem Księżycem. Możesz znaleźć mnie w wietrze, możesz znaleźć mnie w wodzie. Ja widzę wszystko. Ja wiem wszystko. Dawniej oddawałeś mi cześć. Kim jestem?”
- Jesteś Potrójną Boginią – odpowiedział.
- Zgadza się – stwierdził brązowy ptak, a przejście otworzyło się.
Tal wszedł do Pokoju Wspólnego, który był całkowicie opustoszały. Krukon w ogóle nie zwrócił na to uwagi. Od razu poszedł się przebrać, ale nie położył się spać, tylko usiadł wygodnie na kanapie przed kominkiem. Powrócił do rozmyślania nad swymi dziwnymi snami.
Nie trwało do długo, bo w końcu dopadło go zmęczenie. Zasnął.

Pokój Wspólny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Chwyć Świstoklik i wejdź do świata pełnego czarów! :: Lokalizacje :: Hogwart :: Wieże :: Wieża Ravenclaw-