Chwyć Świstoklik i wejdź do świata pełnego czarów!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Ofelia White

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Ofelia White

Ofelia White


Female Wiek : 23
Skąd : Londyn
Zawód : Uczennica
Liczba postów : 11

Ofelia White Empty
PisanieTemat: Ofelia White   Ofelia White Icon_minitime1Czw Lis 01, 2012 1:17 pm

Ofelia White 600full-elle-fanning

Wszystkie głosy w Wielkiej Sali umilkły, a twarze uczniów zwróciły się w kierunku profesor McGonagall, która ułożyła już na wysokim taborecie Tiarę Przydziału. Był to stary, wysłużony kapelusz, jednak wszystkie oczy wpatrywały się w niego z zapartym tchem. Szew tuż przy rondzie rozpruł się szeroko i Tiara zaśpiewała.

Choćbyś swą głowę schował
Pod pachę albo w piasek,
I tak poznam kim jesteś,
Bo dla mnie nie ma masek.
Śmiało, dzielna młodzieży,
Na głowy mnie wkładajcie,
A ja wam zaraz powiem,
Gdzie odtąd zamieszkacie.
Gdy skończyła na sali rozbrzmiała burza oklasków. Dyrektor wkrótce uciszył je delikatnym uniesieniem ręki. Profesor McGonagall odchrząknęła i rozwinęła długi pergamin, który trzymała w dłoniach. Przebiegła wzrokiem po liście, po czym wykrzyknęła.
- Ofelia White! - z tłumu pierwszoroczniaków wystąpił/a dziewczynka o długich gładkich blond włosach i stalowo szarych oczach. Zdawała się być Bardzo opanowana. Z lekkim trudem usiadła na wysokim krześle wciskając na głowę tiarę, która opadła jej aż na oczy. Dłonie zacisnęła w piąstki i schowała je w długich rękawach szaty. Przed Tiarą nic nie dało się ukryć i od razu poznała, że jest to osoba nad wyraz sprytna. Dzięki swej przebiegłości zawsze świetnie dawała sobie radę z manipulacją rówieśnikami i nakłanianiem innych (głównie rodziców) do robienia tego czego chciała. Przy okazji świetnie maskowała swoją naturę, dzięki czemu jej brat wciąż uważał ją za słodką i niewinną (to że tak często nie było go w domu bardzo ułatwiało sprawę). Niespecjalnie przepadała za towarzystwem swoich sąsiadów, rówieśników. Od zawsze wolała przebywać w towarzystwie starszych. Tyle ciekawych rzeczy można się było od niech nauczyć.... Szew rozdarł się ponownie, a Tiara krzyknęła.
- Slytherin!! - pospiesznie zdjęła kapelusz i ruszyła w kierunku stołu wspólnego Ślizgonów, gdzie została powitanya gromkimi brawami innych uczniów.

***

Od Ceremonii przydziału minęły już dwa miesiące. Przez ten czas niewiele się zmieniła. Nauczyła się ostatnio zaplatać włosy w warkocz, co bardzo często teraz robiła, by nie mieć z nimi problemu podczas codziennej szkolnej bieganiny. Sobotni wieczór spędzała w Pokoju Wspólnym ucząc się zasad gry w Szachy Czarodziejów. Brat już dawno próbował ją nauczyć do nauki zasad tego "sportu", ale nigdy nie miała wystarczającej motywacji. Jakże wiele może zdziałać przystojny (jak na kryteria jedenastolatki) kolega z trzeciej klasy.... Ubrana była w długą, zwiewną spódnicę do kostek, przyozdobionej w dolnej części niebieskimi szlaczkami, błękitną koszulę i krawat w barwach swego domu. Oderwała się od swego zajęcia, gdy podszedł do niej jeden z prefektów domu, który na prośbę opiekuna prowadził spis uczniów zostających na święta w Hogwarcie.
- Cześć, jak się nazywasz? - zagaił wesoło.
- Ofelia White.
- Jesteś z tych średniozamożnych, czystej krwi White'ów?
- Tak. Mój ojciec jest dyplomatą Ministerstwa Magii, a moja matka pisarką-podróżniczką.
- A masz jakieś rodzeństwo?
- Tak. Mam trzyletnią siostrę Charlottę i starszego brata Doriana.
- Dlaczego zostajesz na święta w Hogwarcie?
- Rodzice wyjeżdżają służbowo i nie mogą mnie zabrać ze sobą. Z resztą, mój brat też zostaje na święta w szkole.
- Aha... Słyszałem, że jesteś dobra z Zielarstwa?
- Tak, marzę, żeby kiedyś wyhodować lewitujące drzewo. Ale za to nie przepadam za numerologią.
- Też tego nie lubię... To jeszcze powiedz mi kiedy się urodziłaś i w której jesteś klasie.
- Urodziłam się czwartego sierpnia i jestem w pierwszej klasie.
- No to do zobaczenia.
- Do zobaczenia.

***

Na łóżku leżał puchaty notes. Ofelia sięgnęła po niego i przekartkowała go. Z notatnika wypadł rachunek ze sklepu Olivandera, widniał na nim napis "15 cali, pęd mandragory, hikora". Dziewczyna wepchnęła go między kartki pamiętnika i przerzuciła kilka kolejnych stron. Tym razem natrafiła na nieco podniszczoną kopertę, w której przyszedł do niej pierwszy list z Hogwartu. Wypisano na niej pochyłym pismem "221c Baker Street Londyn". Przez moment patrzyła na nią, a później zerknęła na stronę, która była założona owa kopertą. Uśmiechnęła się pod nosem widząc napis "Czarna magia myślę, że może mi się przydać w życiu". Odwróciła stronę przebiegając wzrokiem po niedługim tekście.
"Mój pierwszy miesiąc w Hogwarcie minął bardzo szybko. Podoba mi się tutaj coraz bardziej, chociaż ostatnio natrafiłam na coś dziwnego. Zwiedzając kolejną pustą salę usłyszałam dziwny odgłos dochodzący z jednej z szafek. Niewiele myśląc otworzyłam ją, co było błędem, ponieważ w moim kierunku śmignął inferius. Uciekłam z krzykiem... Teraz już wiem, że był to bogin."
Zamoczył/a pióro w kałamarzu i dopisał/a kilka zdań.
Mój plan zajęć:

Dla siedmiu przedmiotów:
●○○○○○ - Numerologia
●●●●○○ - Zaklęcia
●●●○○○ - Historia Magii
●●●●●● - Zielarstwo
●●●●○○ - OPCM
●●●●●○ - Transmutacja
Powrót do góry Go down
https://swistoklik.forumpolish.com/t345-ofelia-white
Master
Główny Mistrz Gry
Główny Mistrz Gry
Master


Female Wiek : 112
Skąd : szpital świętego Munga, oddział zamknięty
Zawód : mistrz nad mistrzami
Liczba postów : 78

Ofelia White Empty
PisanieTemat: Re: Ofelia White   Ofelia White Icon_minitime1Czw Lis 01, 2012 1:35 pm

Slytherin!
Akceptuję, zamykam, przenoszę, miłej gry życzę. Przy okazji proszę dostosować avatar do odpowiednich rozmiarów.
Powrót do góry Go down
 
Ofelia White
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ofelia White
» 883122 Ofelia White
» Dorian White
» Dorian White
» Dorian White

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Chwyć Świstoklik i wejdź do świata pełnego czarów! :: Bohaterowie :: Tiara przydziału :: Slytherin-
Skocz do: