Share|

Pokój chłopców

avatar
Administrator
Vesna de ChavesAdministrator
Female Wiek : 24
Skąd : Hiszpania
Liczba postów : 222
Zobacz profil autora http://swistoklik.forumpolish.com/t316-vesna-de-chaves
PisanieTemat: Pokój chłopców  Wto Lis 13, 2012 6:09 pm

Pokój, który zamieszkiwali czarodzieje płci męskiej z domu Ravenclaw różnił się o wiele bardziej od innych pomieszczeń. Nie było on zbyt ciasny, lecz także za duży - wystarczająca przestrzeń, aby swobodnie mogło poruszać się w nim kilka mężczyzn. W tym pokoju panował kolor niebieski i brązowy. Okna ozdabiały długie zasłony. Pod czterema ścianami ustawiono duże łoża, które (jak na warunki szkolne) wydawały się bardzo wygodne. Na jednych ułożono masę wielkich poduszek, a obok gdzie, znajdowały się szafki ustawione były jakieś przybory uczniów, które chcieli mieć pod ręką. Zza łóżek spływał przeźroczysty materiał, co dodawało im więcej królewskiego uroku. Środek podłogi zaszczycał swoją obecnością spory dywan z wyszytym krukiem. Na każdym jego końcu ustawiono spore ciemne kufry, które - jak widać - wiele czasu służyły uczniom.
Wiele czarodziejów wchodziło do tego pokoju z przyjemnością i nie mieli do niego żadnych zastrzeżeń.

_________________

tymczasowe role: Leonard Leister - nauczyciel OPCM'u
avatar
Dorian White
Male Wiek : 22
Skąd : Londyn
Zawód : Uczeń
Liczba postów : 146
Zobacz profil autora http://swistoklik.forumpolish.com/t318-dorian-white
PisanieTemat: Re: Pokój chłopców  Wto Lis 27, 2012 6:59 pm

Od dramatycznych przeżyć w lochach minęło już trochę czasu i wielki szum wokół ataku nieco zmalał, jednak poddenerwowani mugolacy wciąż nerwowo szeptali między sobą snując się pod ścianami korytarzy. Teraz mało kto zwracał na nich uwagę, bowiem zdecydowana większość uczniów żyła już balem z okazji Święta Duchów. Jakże wielki entuzjazm wzbudziła wśród męskiej części uczniów wieść o tym iż mogli przebrać się na imprezę tak, że nikt ich nie pozna, a co za tym szło, nikt nie dostrzeże ich ewentualnej tanecznej kompromitacji.

Dorian nie był w tej kwestii wyjątkiem. Chociaż opinie co do jego partnerskich umiejętności były bardzo pochlebne, Krukon zawsze potrzebował chwili by wczuć się w rytm i puścić wodze fantazji. Nieco wcześniej kreatywnością wykazała się jego partnerka. Calypso Spelling, która podjęła się stworzenia im kostiumów.

Bal za chwilę miał się zacząć, a Dorian wciąż stał przed lustrem patrząc z niedowierzaniem w swoje odbicie. Że też dał się namówić na przebranie w stylu średniowiecznym. Teraz wyglądał jak... jak jakiś tam król, który bez porad maga Merlina nie umiał sobie nigdy w życiu poradzić "Artur mu było? Czy jakoś podobnie... Westchnął. No cóż, przyjaźń z Calypso wymaga poświęceń. Jeszcze raz obrzucił wzrokiem czerwoną pelerynę, potargał lekko włosy palcami i wyszedł z dormitorium by zabrać koleżankę na obiecany bal.

Pokój chłopców

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Chwyć Świstoklik i wejdź do świata pełnego czarów! :: Lokalizacje :: Hogwart :: Wieże :: Wieża Ravenclaw-