Chwyć Świstoklik i wejdź do świata pełnego czarów!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Taliesin Cailleach

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Taliesin Cailleach

Taliesin Cailleach


Male Wiek : 26
Skąd : Carmarthen, Walia
Zawód : Uczeń
Liczba postów : 22

Taliesin Cailleach Empty
PisanieTemat: Taliesin Cailleach   Taliesin Cailleach Icon_minitime1Pią Lis 02, 2012 10:35 am

Taliesin Cailleach Henrick

Wszystkie głosy w Wielkiej Sali umilkły, a twarze uczniów zwróciły się w kierunku profesor McGonagall, która ułożyła już na wysokim taborecie Tiarę Przydziału. Był to stary, wysłużony kapelusz, jednak wszystkie oczy wpatrywały się w niego z zapartym tchem. Szew tuż przy rondzie rozpruł się szeroko i Tiara zaśpiewała.

Choćbyś swą głowę schował
Pod pachę albo w piasek,
I tak poznam kim jesteś,
Bo dla mnie nie ma masek.
Śmiało, dzielna młodzieży,
Na głowy mnie wkładajcie,
A ja wam zaraz powiem,
Gdzie odtąd zamieszkacie.
Gdy skończyła na sali rozbrzmiała burza oklasków. Dyrektor wkrótce uciszył je delikatnym uniesieniem ręki. Profesor McGonagall odchrząknęła i rozwinęła długi pergamin, który trzymała w dłoniach. Przebiegła wzrokiem po liście, po czym wykrzyknęła.
- Taliesin Cailleach! - z tłumu pierwszoroczniaków wystąpił chłopiec o włosachciemnobrązowych jak kora Wielkiego Dębu i soczyście zielonych, jak liście wierzby latem, oczach. Zdawał się być zestresowany. Z lekkim trudem usiadł na wysokim krześle wciskając na głowę tiarę, która opadła mu aż na oczy. Ręce, trzęsąc się, trzymały się kurczowo szaty. Przed Tiarą nic nie dało się ukryć i od razu poznała, że jest to osoba nad wyraz inteligentna. Taliesin od najdawniejszych lat dzieciństwa interesował się rzeczami dziwnymi i tajemniczymi, podobnie jak jego rodzice. Z czasem nabrał równie dziwnych cech i stał się bardzo tajemniczy. Ale był przy tym i nadal jest chłopcem niezwykle wrażliwym oraz miłującym naturę, drzewa, kwiaty i zwierzeta. Choć w relacjach z innymi potrafi być bardzo przyjacielski to jednak, jako osoba nieśmiała ma problemy w zdobywaniu przyjaciół, po prostu boi się krytyki i niezrozumienia. Szew rozdarł się ponownie, a Tiara krzyknęła.
- Ravenclaw! - pospiesznie zdjął kapelusz i ruszył w kierunku stołu wspólnego Ravenclaw'u, gdzie został powitany gromkimi brawami innych uczniów.

***

Od Ceremonii przydziału minęły już 4 lata. Przez ten czas niewiele się zmienił, choć jest bardziej otwary. Ciemne brąz włosy są bardziej rozczochrane, a oczy przybrały ciemniejszy odcień. Sobotni wieczór spędzał w Pokoju Wspólnym czytajac "Dzieje Magii" Bathildy Bagshot. Ubrany był w granatowy sweter i czarne jeansy. Oderwał się od swego zajęcia, gdy podszedł do niego jeden z prefektów domu, który na prośbę opiekuna prowadził spis uczniów zostających na święta w Hogwarcie.
- Cześć, jak się nazywasz? - zagaił wesoło.
- Taliesin Cailleach.
- Jesteś z tych bogatych, czystej krwi Cailleach'ów?
- Tak. Mój ojciec jest znanym profesorem historii magii, a moja matka słynną zielarką i eliksirowarką.
- A masz jakieś rodzeństwo?
- Nie.
- Dlaczego zostajesz na święta w Hogwarcie?
- Rodzice wyjeżdżają do Glastonbury badać historie pierwszej znanej czarodziejki, jasnowidzki oraz Arcykapłanki Avalonu z naszego rodu, Beiry Cailleach.
- Aha... Słyszałem, że jesteś dobry z Eliksirów?
- Tak, zawsze interesowały mnie lecznicze właściwosci ziół. Ale za to nie przepadam za Obroną Przed Czarną Magią.
- Też tego nie lubię... To jeszcze powiedz mi kiedy się urodziłeś/łaś i w której jesteś klasie.
- Pierwszy marca, klasa IV.
- No to do zobaczenia.
- Do zobaczenia.

***

Na łóżku leżał czarny jak noc notes. Taliesin sięgnął po niego i przekartkował go. Z notatnika wypadł rachunek ze sklepu Olivandera, widniał na nim napis "16 cali, włókno ze smoczego serca, wierzba". Chłopak wepchnął go między kartki pamiętnika i przerzucił kilka kolejnych stron. Tym razem natrafił na nieco podniszczoną kopertę, w której przyszedł do niego pierwszy list z Hogwartu. Wypisano na niej pochyłym pismem "13c Lammas Street Carmarthen". Przez moment patrzył na nią, a później zerknął na stronę, która była założona owa kopertą. Uśmiechnął się pod nosem widząc napis "Czarna magia - 101 sposobów obrony, lepsze niż 1 atak". Odwrócił stronę przebiegając wzrokiem po niedługim tekście.
"Mój pierwszy miesiąc w Hogwarcie minął bardzo szybko. Podoba mi się tutaj coraz bardziej, chociaż ostatnio natrafiłem na coś dziwnego. Zwiedzając kolejną pustą salę usłyszałem dziwny odgłos dochodzący z jednej z szafek. Niewiele myśląc otworzyłem ją, co było błędem, ponieważ w moim kierunku śmignął Mrok. Uciekłem z krzykiem... Teraz już wiem, że był to bogin."
Przeniósł/osła wzrok na następną stronę.
"*Ostatnio na lekcjach obrony przed czarną magią zajmujemy się bardzo ciekawym tematem. Uczymy się rzucać zaklęcie patronusa, jest ono pomocne przy walce z dementorami. Mnie udało się wyczarować go dopiero za 13 razem. Nie przybrał żadnej konkretnej postaci.* Profesor oznajmił mi, że opanowałem zaklęcia na poziomie średnim."
Zamoczył pióro w kałamarzu i dopisał kilka zdań.
"Mój plan zajęć:


Dla dziewięciu przedmiotów:
●○○○○○ - Obrona Przed Czarną Magią
●●○○○○ - Transmutacja
●●●○○○ - Historia Magii
●●●●○○ - Wróżbiarstwo
●●●●●○ - Zielarstwo
●●●●●● - Eliksiry



Ostatnio zmieniony przez Taliesin Cailleach dnia Pią Lis 02, 2012 12:34 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Master
Główny Mistrz Gry
Główny Mistrz Gry
Master


Female Wiek : 112
Skąd : szpital świętego Munga, oddział zamknięty
Zawód : mistrz nad mistrzami
Liczba postów : 78

Taliesin Cailleach Empty
PisanieTemat: Re: Taliesin Cailleach   Taliesin Cailleach Icon_minitime1Pią Lis 02, 2012 10:44 am

Dobra, to tak:
Będąc w czwartej klasie i opanowując zaklęcia na poziomie średnim, nie umie wyczarować patronusa.
Proszę o dodanie avatara i obrazka.
No i jak dla mnie trochę mało przy charakterze i wyglądzie, nie dałoby się tak jeszcze po kilka zdań? :>
Jeżeli to poprawisz będzie akcept i Ravenclaw. ^^
Powrót do góry Go down
 
Taliesin Cailleach
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Taliesin Cailleach
» 01031998 Taliesin Cailleach
» Ondine - sowa Taliesin'a
» Esther Cailleach
» 13111997 Esther Cailleach

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Chwyć Świstoklik i wejdź do świata pełnego czarów! :: Bohaterowie :: Tiara przydziału :: Ravenclaw-
Skocz do: